۱۴۰۳.۰۳.۲۰

نشست خبری رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی و معاونت فرهنگی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی نادری رئیس شورای سیاست‌گذاری رویداد و معاون فرهنگی و عملیات روانی نیروی هوافضای سپاه، سعید لشگری معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، عبدالحمید قدیریان دبیر علمی و ابوالفضل همراه دبیر این رویداد در سالن صفارزاده حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نادری در نشست خبری رویداد بزرگ تولید آثار هنری «وعده صادق» با اشاره به وقایع اخیر گفت: در حال پشت سرگذاشتن ایام خاصی چه در جبهه حق و چه در جبهه باطل هستیم، برهه ‌حساسی از مقطع تاریخ که سرعت حوادث آن به قدری بالاست که تحلیل‌گران از تحلیل، روایت صحیح و نشان دادن درست وقایع باز می‌مانند؛ اتفاقاتی که منشا تحول اساسی در منطقه می‌شود.

وی ادامه داد: واقعه‌ای که از طوفان الاقصی آغاز شد به ضربه مهلکی به رژیم صهیونیستی انجامید و این برخورد به قدری سنگین بود که رژیم صهیونیستی تمام خط قرمزها را زیرپا گذاشت تا جبران آسیب کند. این رژیم برای جبران ضربه وارده اقدامات دیوانه‌وار خود را توسعه داد و طی ۳۶۰ روز که از ماجرای طوفان الاقصی گذشته به اندازه جنگ جهانی دوم در باریکه غزه بمب ریخت. همچنین در حادثه روز گذشته برای آزادی ۱۴ اسیرش بیش از ۶۰۰ نفر را زخمی و اسیر کرد اما نتوانست تصویری از پیروزی را ترسیم کند.

معاون فرهنگی و عملیات روانی نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه ضربات به رژیم صهیونیستی راهبردی بوده اما آنها با اقدامات تاکتیکی سعی در پاسخگویی به ما را دارند، به کشورهایی که فلسطین را به رسمیت می‌شناسند پرداخت.

تبیین و روایت صحیح

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری و سیلی که جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی زد اشاره کرد و افزود: عملیات موشکی و پهپادی که ما جمهوری اسلامی داشت در دنیا بی‌سابقه است و ما تنها با بخش کمی از تجهیزات را وارد میدان شدیم و این صحنه اقتدار آفرین را به نمایش گذاشتیم و بر همین اساس هم برای تبیین و روایت صحیح آن رویداد بزرگ تولید آثار هنری «وعده صادق» را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

نادری تاکید کرد: ما می‌خواهیم شکل درستی از این عملیات برای افکار عمومی و مردم دنیا روایت شود تا دشمن امکان روایت جعلی و تحریف حادثه را نداشته باشد و اصل کار به شکل دیگری نمایش داده نشود.

رییس شورای سیاست‌گذاری رویداد بزرگ تولید آثار هنری «وعده صادق» اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که با هدف تبیین و مقابله با تحریف عملیات «وعده صادق»، بکارگیری ظرفیت مردمی و با دعوت از هنرمندان  و یک روایت هنری زوایای این کار بزرگ را آشکار کنیم و در معرض قضاوت همگان قرار دهیم.

وی ادامه داد: رویداد بزرگ تولید آثار هنری «وعده صادق» وسیله‌ای می‌شود تا با آثار هنری چهره‌های هنری و شخصیت‌های ارزشمند را تجلیل کنیم و افراد جدیدی را شناسایی کنیم تا در عرصه‌های دیگر بتوانند نقش‌آفرین باشند.

در بخش دیگری از این نشست ابوالفضل همراه؛ دبیر رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» گفت:  این رویداد رقابتی خواهد بود و مربوط به عملیات وعده صادق است. بخش‌های این رویداد شامل ادبیات ( شعر، داستان کوتاه و دلنوشته) به دبیری نغمه مستشار نظامی، پویانمایی (انمیشین و موشن گرافیک) به دبیری بابک کرباسی، هنرهای تصویری (کلیپ، نماهنگ، مستند و فیلم کوتاه) به دبیری علی شجاعی، هنرهای تجسمی (پوستر، اینفوگرافیک و کاریکاتور) به دبیری مهدی متولیان، سرود، موسیقی و موزیک ویدئو) به دبیری محسن توسلی، پادکست به دبیری محسن نادری و استندآپ به دبیری علی ضیایی برگزار می‌شود. همچنین مشاور عالی رویداد مجید شاه حسینی و عبدالحمید قدیریان دبیر علمی رویداد هستند.

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی از هنرمندان

وی همچنین اعلام کرد: از اهدافی که در این رویداد دنبال می‌شود مشارکت اهالی فرهنگ و هنر و تولید آثار فاخر در این حوزه است. ما تلاش داریم تا ضمن بررسی زوایای «وعده صادق» و ارج نهادن به دستاوردهای آن، بانک اطلاعاتی از هنرمندان حوزه‌های مختلف در محور مقاومت ایجاد کنیم و با استفاده از ظرفیت هنرمندان سراسیر کشور از شبکه گسترده هنرمندان در بخشهایی چون ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشورهم بهره ببریم تا با هنرمندان جوان بیشتری در ارتباط باشیم.

دبیر رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» همچنین اظهار کرد: بر اساس تقویم اجرایی این رویداد از فردا جمع‌آوری آثار به واسطه وب سایت و پلتفرم شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی آغاز می‌شود و تا ۳۰ تیرماه ادامه خواهد داشت و با بررسی آثار رسیده درمردادماه، اختتامیه رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه برگزار می‌شود.

عبدالحمید قدیریان دبیر علمی رویداد نیز در بخش دیگری از این نشست خبری به ضرورت ایجاد نگاه فرهنگی از وقایع متعدد اشاره کرد و گفت: به گفته بزرگان، تاریخ در حال ورق خوردن و ورود به جهانی جدید است و در این میان جایگاه ایران در حال تغییر است.

وی ادامه داد: از آنجا که رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» رویدادی ملی است و همه آحاد با هر نوع تفکر مدیون این اتفاق عظیم است همه نگرشها هم همدل با این فضا است. به عبارتی دیگر این رویداد بستر مناسبی برای فرهنگی کردن فضا است و ما به واسطه آن می‌توانیم بگوییم که شاهد وقایع در غزه و بیداری در اروپا و آمریکا هستیم.

دبیر علمی رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» لازمه ایجاد نگاه فرهنگی را تغذیه فرهنگی، برخورداری از نگرش فرهنگی و ارائه تعریفی از آینده بشریت دانست تا در قالب بحث هنری مطرح و توسط اهل علم ه تئوری تبدیل شود.

وی همچنین بیان کرد: معتقدم رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» به دلیل جایگاه ملی و فراملی که دارد بستر خوبی است تا برآوردی از خود در قالب هنر ارائه کنیم و با بعد بین‌المللی تاثیرگذارتر باشیم.

قدیریان در پایان سخنانش ازهنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد خواست تا به کلمه یوم‌الله توجه کنند. وی همچنین پیشنهاد  چاپ کتاب نفیس از آثار تولیدی این رویداد را مطرح کرد.

نقطه آغاز تولیدات مهم و موثر در جبهه مقاومت

سعید لشگری معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، در این جلسه رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» را نقطه آغازی برای تولیدات مهم و موثر در جبهه مقاومت دانست و تاکید کرد: این جلسه برای حماسه‌سازی نسل جوان ما تشکیل شده و نمی‌شود از سردارانی، چون شهید طهرانی مقدم یاد نکنیم. هنرمندان حتما پای این مسیر ما هستند و ما باور داریم این کار برکتی برای هنرمندان و مملکت ما است.

در بخش پرسش و پاسخ این نشست ابوالفضل همراه دبیر رویداد، به بین‌المللی بودن رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» اشاره کرد و با تاکید بر اینکه سعی می‌شود از ظرفیت هنرمندان سراسر جهان در برگزاری این رویداد بهره گرفته شود به سفارش تولیدات هنری و حمایت از آثار پرداخت.

جوایز

وی در خصوص جوایز رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» نیز اعلام کرد: در بخش ادبیات به نفر اول ۱۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۸ میلیون تومان و به نفر سوم ۶ میلیون تومان اهدا می‌شود و به هنرمند شایسته تقدیر جایزه ۴ میلیون تومانی تعلق می‌گیرد. در بخش پویانمایی به نفر اول ۳۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۲۰ میلیون تومان و به نفر سوم ۱۵ میلیون تومان اهدا می‌شود و ۱۰ میلیون تومان هم به هنرمند شایسته تقدیر اختصاص خواهد یافت.

همراه ادامه داد: در بخش موشن گرافی به نفر اول ۱۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۸ میلیون تومان و به نفر سوم ۶ میلیون تومان اهدا می‌شود و هنرمند شایسته تقدیر هم از جایزه ۴ میلیونی برخوردار خواهد شد.در بخش هنرهای تصویری به نفر اول ۱۲ میلیون تومان، به نفر دوم ۱۰ میلیون تومان و به نفر سوم ۸ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۵ میلیون تومان اهدا می‌شود. در بخش نماهنگ به نفر اول ۲۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۱۵ میلیون تومان و به نفر سوم ۱۰ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر  ۸ میلیون تومان اعطا می‌شود.در بخش مستند به نفر اول ۴۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۳۰ میلیون تومان و به نفر سوم ۲۰ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۱۵ میلیون تومان اهدا خواهد شد. در بخش هنرهای تجسمی و کاریکاتور به نفر اول ۱۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۸ میلیون تومان و به نفر سوم ۶ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۴ میلیون تومان اهدا می‌شود.در بخش سرود و موسیقی به نفر اول ۳۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۲۰ میلیون تومان و به نفر سوم ۱۵ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۱۰ میلیون تومان اعطا خواهد شد.در بخش استندآپ به نفر اول ۱۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۸ میلیون تومان و به نفر سوم ۶ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۴ میلیون تومان هدیه می‌شود . همچنین در بخش پادکست به نفر اول ۸ میلیون تومان، به نفر دوم ۶ میلیون تومان و به نفر سوم ۴ میلیون تومان و به هنرمند شایسته تقدیر ۲ میلیون تومان اهدا می‌شود.

در پایان این نشست تیزر رویداد تولید آثار هنری «وعده صادق» پخش شد و از پوستر این رویداد رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha