۱۴۰۱.۱۲.۲۸

کاروان شادی آفرین «سال نو، قصه نو» با مجموعه برنامه‌هایی متنوع به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران و همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان در پایتخت به حرکت درآمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این کاروان به مناسبت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان و ذیل مجموعه برنامه‌های «بهار در بهار» کار خود را در تهران آغاز کرده است.

کاروان شادی «سال نو، قصه نو» روز 26 اسفند در میدان ولیعصر(عج) افتتاح شد و اجرای اصلی برنامه‌هایش از 27 اسفند ماه در اماکن پرتردد سطح شهر تهران مثل بوستان‌ها و مقاصد گردشگری آغاز شد و تا 17 فروردین ماه سال 1402 ادامه خواهد داشت.

«مهدی امیری» مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران یکی از مسئولین برنامه‌ریزی این کاروان شادی گفت: گروه سنی کودک و نوجوان همواره یکی از مهمترین اقشار هر جامعه‌ای هستند که ما نیز در شهرداری تهران توجه ویژه‌ای به آن داشته‌ایم. از این رو با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان ویژه‌برنامه‌هایی با موضوع «اخلاق و آداب شهروندی» برای میزبانی از این گروه سنی در نظر گرفتیم.

به گفته وی، این ویژه‌برنامه‌ها شامل اجرای عروسک‌های غول‌پیکر اقوام ایرانی، عروسک‌های انیمیشن سینمایی «لوپتو»، مجموعه عروسک‌های سنتی و آموزشی، کامیون‌های شادی «شهر قصه» و «زیر گنبدکبود» با عنوان «چرخ بهار» و دیگر مجموعه برنامه‌هایی است که اداره کل آموزش‌های شهروندی آن را با عنوان «بهار در بهار» طراحی و برنامه‌ریزی کرده است. ذیل عنوان «بهار در بهار» برنامه‌های «سال نو، قصه نو»، «چرخ بهار» و کاروان‌های عروسکی با موضوعات و اهداف آموزشی شاد و با نشاط برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

همچنین سجاد عباسی دبیر اجرایی «سال نو، قصه نو» و معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان نیز در مورد این کاروان شادی گفت: «سال‌نو، قصهٔ‌نو» کاروان قصه، بازی و نمایش ویژهٔ نوروز ۱۴۰۲ است که در ۲۲ مناطق شهر تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: کاروان شادی «سال نو، قصه نو» شامل مجموعه برنامه‌های «روایت اقوام» با حضور عروسک‌های غول پیکر اقوام ایرانی در 6 منطقه تهران، «چرخ بهار» در 16 منطقه تهران، «شهر قصه» با قصه‌گویی و آموزش مفاهیم تربیتی ویژه کودکان با حضور عروسکی انیمه‌های فیلم لوپتو در 5 منطقه تهران و برنامه «زیر گنبد کبود» با اجرای نمایش عروسکی در قالب قصه، بازی و نمایش به‌صورت تئاتر تعاملی ویژه مراکز بهزیستی در 4 منطقه تهران میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود.

عباسی تاکید کرد: با توجه به فضای معنوی در بهار امسال، ترویج و اشاعه مفاهیم مذهبی و تربیتی در بین کودکان و نوجوانان به‌عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم، مهم‌ترین و بهترین مسئله‌ای است که باید به آن بپردازیم. از این رو در تلاشیم تا با این کاروان بهترین میزبانی از کودکان و نوجوانان را داشته باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha