۱۴۰۳.۰۴.۰۷

به همت مرکز الجنوب الثقافی بصره و حوزه هنری انقلاب اسلامی، جشنواره بین‌المللی سرود «دست در دست» با حضور گروه‌های سرود کشورهای لبنان، بحرین، عراق و ایران و شخصیت‌های برجستۀ سرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی؛ در این جشنواره که افتتاحیه آن در روز دوشنبه ۴ تیرماه برگزار شد جناب حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی خازم عضو شورای مرکزی حزب الله و رئیس تجمع علمای مسلمین در لبنان به ایراد سخنرانی پرداختند و در رابطه با اهمیت برپایی جشن‌های غدیر و ضرورت پرداختن به نهج‌البلاغه سخت گفتند.

در این جشنواره گروه سرود وعده السماء از بحرین، گروه سرود موعود از لبنان، عباس رحیمی از البرز، گروه سرود نغمه‌های جنوب از خرمشهر، گروه سرود مختار از اهواز و گروه‌های سرود فاطمیون و نرجس از عراق حضور داشتند.

همچنین ابوذر روحی از ایران محمد غلوم از بحرین حسین خیر الدین از لبنان و اشرف التمیمی از عراق آخرین کار سرود مشترک خود را در مسجد خطوه امیر المؤمنین بصره برای ۵۰۰۰نفر از مردم حاضر در مراسم رونمایی و اجرا کردند.

دومین جشنواره سرود بین المللی دست در دست به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی و مرکز الجنوب الثقافی بصره در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و چهارشنبه ۴ و ۵ و ۶ تیرماه و در ایام عید بزرگ غدیر با حضور گروهای سرود از کشورهای بحرین، لبنان، ایران و عراق و شخصیت‌ها فرهنگی و اجتماعی کشورهای محور مقاومت و اقشار مختلف مردم در بصره برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha