۱۴۰۳.۰۳.۰۱

یکصد و یازدهمین مکتب‌خانه طنز ۹ خردادماه با یادی از استاد فقید محمدعلی علومی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی، یکصد و یازدهمین مکتب خانه طنز با عنوان «در مسیر شوخ‌طبعی»، پیشگفتاری درباره نویسندگی طنز است که با یادی از استاد فقید محمدعلی علومی، با مدیریت رضا ساکی چهارشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ساعت ۱۶ در حوزه هنری برگزار می‌شود.

مکتب‌خانه طنز به همت دفتر طنز حوزه هنری برگزار می‌شود و هر جلسه شرکت‌کنندگان را با شیوه‌های مختلف طنزپردازی آشنا می‌کند. رضا ساکی در این کارگاه، شگردها و تکنیک‌های طنزنویسی را آموزش می‌دهد و با علاقه‌مندان به حوزه طنز به مرور داستان‌ها، مجلات و کتاب‌های طنز می‌پردازد، او مدیر پایگاه خبری گلونی، نویسنده طنز و از همکاران سابق گل‌آقاست.

 این جلسه آموزشی که بناست با یادی از استاد تازه از دست رفته، محمدعلی علومی همراه باشد، سرای چمران (سالن شماره ۳) طبقه دوم حوزه هنری واقع در انتهای خیابان سمیه، نرسیده به حافظ برگزار می‌شود.

محمدعلی علومی نویسنده، اسطوره‌شناس، پژوهشگر و طنزپرداز معاصر ایرانی بود که در روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۶۳ سالگی در شهر زادگاهش بم درگذشت.

گفتنی است، مکتب‌خانه طنز در دفتر طنز حوزه هنری کار خود را در تیرماه سال ۱۳۹۳ زیر نظر رضا ساکی شروع کرده و در این سال‌ها طنز نویسان بسیاری به جامعه طنز کشور معرفی شدند.

دفتر طنز حوزه هنری که آموزش طنز و کمدی را یکی از اهداف جدی خود می‌داند در کنار مکتب‌خانه طنز جلساتی دیگری مانند شب شعر «در حلقه رندان»، جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های کمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha