۱۴۰۳.۰۳.۰۷

یاد و خاطر «محمدعلی علومی» در قالب مراسم یادبود این نویسنده، اسطوره‌شناس، پژوهشگر و طنزپرداز معاصر ایرانی زنده شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی، مراسم ترحیم استاد «محمدعلی علومی» نویسنده، اسطوره‌شناس، پژوهشگر و طنزپرداز معاصر ایرانی با حضور خانواده آن مرحوم، هنرمندان، نویسندگان و طنزپردازان، ساعت ۱۴ در مسجد حوزه هنری برگزار شد.

در بخشی از این جلسه داوود امیریان با ذکر خاطراتی از مرحوم علومی و اشاره به آثار و زیست این هنرمند، یاد او را زنده کرد.

مراسم ترحیم استاد محمدعلی علومی برگزار شد

استاد محمدعلی علومی در فروردین سال ۱۳۴۰ در شهر بم استان کرمان به دنیا آمد. کار مطبوعاتی را از اوایل دهه هفتاد در مجله ادبستان به عنوان مسئول بررسی مقاله‌ها آغاز کرد و در همان زمان مشغول گردآوری مطالب مربوط به فرهنگ مردم شد.
خودش درباره محل زادگاهش چنین نوشته است:

«در فروردین سال چهل در شهر باستانی، سرفراز و اسطوره‌ای بم متولد شدم، محله ما همان محله‌ای بود که نامش در شاهنامه و در داستان «هفتواد» آمده است. بدیهی است که چنین آدمی با چنان شرایط، موجودی غیرعادی بار بیاید، غرق در خیالات اساطیری و علاقمند به فرهنگ مردم، نگارنده مدتی شاگرد مرحوم سیدابوالقاسم انجوی شیرازی مشهور به پدر فرهنگ مردم بودم و تاکنون این نوشته‌ها از نگارنده منتشر شده است».

محمدعلی علومی رمان‌های معروف سوگ مغان، آذرستان، ظلمات، اندوهگرد، پریباد، داستان‌های غریب مردمان عادی، هزار و یک شب نو، خانه کوچک و عطای پهلوان را در پرونده کاری خود دارد. علومی فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha