۱۴۰۲.۱۱.۰۲

طنزخوانه هفتم با موضوع «فرار مغزها» روز سه‌شنبه ۳ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، هفتمین جلسه از گردهمی نثرخوانی طنز جوانان به نام «طنزخوانه» روز سه‌شنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ هجری شمسی ساعت ۱۶ در حوزه هنری طبقه دوم اتاق ۴۰۲ برگزار می‌شود.

موضوع جلسه هفتم طنزخوانه «فرار مغزها» است و قرار است متن‌های طنزی که با این موضوع نوشته شده است در جلسه خوانده شده و مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.

این جلسه که به خوانش نثرهای طنز توسط نویسندگان و طنزنویسان جوان و نقد و بررسی آنها اختصاص دارد، قرار است هر هفته سه‌شنبه‌ها در ساختمان حوزه هنری دایر شود.

در این نشست که به همت دفتر طنز حوزه هنری و گردانندگی محسن فراهانی برگزار می‌شود قرار بر این شده تا اصول مقدماتی طنزنویسی و طنز مطبوعاتی نیز آموزش داده شود. هرچند که درست‌نویسی هم یکی دیگر از اهداف برگزاری این جلسات خواهد بود.

شرکت‌کنندگان در طنزخوانه، هرهفته با یک کتاب طنز به خانه می‌روند و تا هفته بعد آن کتاب را مطالعه می‌کنند و در جلسه بعد در موردش صحبت می‌کنند.

طنزخوانه هفتم با موضوع «فرار مغزها» برگزار می‌شود

گفتنی است، شرکت در گردهمی طنز برای همه جوانان آزاد و رایگان است و دفتر طنز حوزه هنری به غیر از پذیرایی و اهدای کتاب طنز به شرکت‌کنندگان، با دعوت از استادان مطرح حوزه طنزنویسی، امکان هم‌نشینی و گفت‌وشنود با سایر استادان را نیز برای طنزنویسان جوان فراهم می‌کند.

واحد آموزش دفتر طنز حوزه هنری شماره تماس ۹۱۰۸۸۵۰۳ را برای کسب اطلاعات بیشتر در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

دفتر طنز حوزه هنری که آموزش طنز و کمدی را یکی از اهداف جدی خود می‌داند در کنار «گردهمی طنز» جلسات دیگری مانند «مکتب‌خانه طنز»، شب شعر «در حلقه رندان»، جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های کمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha