۱۴۰۲.۱۱.۰۱

محمدمهدی دادمان رئیس حوزهٔ‌هنری انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت اکبر خلیلی؛ داستان‌نویس و روزنامه‌نگار را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله و اناالیه‌راجعون

هنرمند متعهد و نویسنده فرهیختهٔ عرصه ادبیات دفاع‌مقدس، جناب استاد اکبر خلیلی رحمة‌الله‌علیه آسمانی شد و دست قضا، هنر انقلاب را از وجود او که در دایره نویسندگان ارزشمند و مؤمن به روایت صادق بود، بی‌بهره کرد.

«نویسنده باید درمیان مردم باشد و چند قدم جلوتر از آنها حرکت کند.» ایشان به این عهد وفادار ماند و تلاش‌هایش به سمت این هدف، برای همهٔ ما بخصوص جامعهٔ نویسندگان متعهدی که رشد جامعه را در گرو رشد قلم می‌دانند؛ درس‌آموز است.

نیّت خیر و همّت مخلص این نویسندهٔ فقید عزیز همچنین ارادت‌شان محضر نورانی اهل‌بیت علیهم‌السلام، توشه‌هایی از نور در سفر اخروی ایشان خواهد بود.

اینجانب ضایعهٔ درگذشت ایشان را به خانواده و بازماندگان محترم، شاگردان، دغدغه‌مندان و فعالین عرصه داستان و ادبیات دفاع‌مقدس تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، رحمت و مغفرت الهی را برای روح او طلب می‌کنم.»

اکبر خلیلی متولد سال ۱۳۲۵ در تهران بود. وی در سال‌های جنگ تحمیلی از خبرنگاران جنگ بود. همچنین از اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان بود. او علاوه بر دبیری سرویس ادبی روزنامه جمهوری اسلامی با روزنامه‌های کیهان و جوان نیز همکاری داشته است.

از بین آثار اکبر خلیلی رمان «ترکه‌های درخت آلبالو» جایزه‌هایی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در حوزه دفاع مقدس دریافت کرده است.

«گام به گام با انقلاب» (پیدایش انقلاب اسلامی)، «گام به گام با انقلاب» (انقلاب ۲)، «نون تافتون»، «چرا یکی شاهزاده می‌شود؟»، «کتاب سفر به سرزمین سدر و زیتون»، «خروس تاج‌دار است» و «کعبه هفتاد» از دیگر آثار این نویسنده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha