۱۴۰۲.۱۰.۰۵

رویداد «سفر قهرمان» مسیر رشد و تولید نوجوانان در محورهای استاپ‌موشن، کمیک‌استریپ، نقالی و پرده‌خوانی به همت حوزه هنری کودک و نوجوان به‌صورت ملی و در دو مرحله برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رویداد «سفر قهرمان» با هدف رشد و پرورش هنرمندان انقلابی و هدایت آنان در مسیر رشد و تولید، فرهنگ قهرمانی و شخصیت‌های قهرمان را موردتوجه قرار داده است تا علاوه بر ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مخاطب در حوزه‌های ایستانمایی، داستان مصور، نقالی و پرده‌خوانی، هم‌زمان به بازتعریفی از این مفهوم مهم دست یابد.

این رویداد با عنوان «سفر قهرمان» و شعارِ «قهرمانان بازمی‌گردند»، مجموعه کتاب‌های قصه فرماندهان از انتشارات سوره مهر را که دربردارنده‌ی زندگی‌نامه‌ فرماندهان دفاع مقدس است، به‌عنوان منبع در اختیار شرکت‌کنندگان نوجوان قرار خواهد داد. شرکت‌کنندگان تا پایان رویداد باید تنها روی یک موضوع و شخصیت در دو مرحله و با دو رویکرد، گذشته‌محور و حال یا آینده‌محور، کار کنند.

این رویداد شامل سه بخش دریافت اولیه اطلاعات و بوم‌های دانش‌آموزان و انتخاب قهرمان موردنظر، دعوت دانش‌آموزان منتخب به کارسوق‌های منطقه‌ای جهت تکمیل اثر اولیه خود با رویکرد گذشته‌محور و دعوت دانش‌آموزان منتخب کارسوق‌های منطقه‌ای به رویداد ملی جهت تکمیل اثر مبتنی بر قهرمان خود با رویکرد حال یا آینده‌محور است.

این رویداد در ۷ استان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر یک از استان‌ها که امکان حضور در آن را دارند، حاضر شوند.

قالب‌های تولید محتوای رویداد:

ایستانمایی، داستان مصور و نقالی و پرده‌خوانی

شرایط ثبت‌نام:

    شرکت‌کنندگان باید در مقاطع متوسطه‌ اول و دوم مشغول به تحصیل باشند.

    حداقل در یکی از رشته‌های هنری فعالیت داشته باشند.

    حداقل یک اثر هنری در دو محور اعلام‌شده (ایستانمایی، داستان مصور) تولید کرده باشند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این رویداد به‌صورت آنلاین در سامانه و وب‌سایت سفر قهرمان به نشانی https://artteen.ir/heros-journey ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام از طریق تکمیل اطلاعات فردی، بوم و همچنین ارسال رزومه هنری (نمونه کار قبلی) در سایت سفر قهرمان انجام می‌شود.

پایان مهلت ارسال اثر دانش‌آموزان اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام‌شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از زمان‌بندی دقیق رویداد به سایت سفر قهرمان به نشانی  https://artteen.ir/heros-journey مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که ثبت‌نام در این رویداد رایگان بوده و متقاضیان می‌توانند بدون پرداخت هزینه در سایت سفر قهرمان ثبت‌نام خود را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha