۱۴۰۱.۰۷.۳۰

سومین جشنواره نمایشنامه نویسی «گلدسته‌ها» که با هدف ارتقاء سطح کیفی نمایشنامه‌های ویژه‌ «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برگزار می‌شود مهلت ارسال طرح را بار دیگر تمدید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهلت ارسال طرح به این جشنواره که پیشتر تا  1 آبان تمدید شده بود به دلایل کندی اینترنت طی روزهای گذشته و دشواری شرکت کنندگان برای ثبت اطلاعات خود بار دیگر تا  11 آبان ماه تمدید شد.

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای پویا نگه‌داشتن جریان مردمی تئاتر بچه‌های مسجد و ارتقاء کیفی نمایشنامه‌های ویژه‌ی اجرا در مساجد از تمامی نویسندگان علاقمند دعوت می‌کند آثار خود را متناسب با شرایط اعلام شده در فراخوان ارسال نمایند.

شرایط ارسال آثار به سومین جشنواره نمایشنامه نویسی «گلدسته‌ها» به شرح زیر است:

۱٫      آثار در دو مرحله‌ی :  (الف) ارسال طرح   (ب) متن نمایشی مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

۲٫   محدودیتی در تعداد طرح‌های ارسالی وجود ندارد اما در نهایت از هر نویسنده حداکثر ۳ طرح پذیرش خواهد شد.

۳٫      ارسال متن نمایشی منوط به پذیرش و تصویب طرح اولیه می‌باشد.

۴٫      آثار ارسالی باید تک‌ جنسیتی و مناسب اجرا در فضای مسجد باشد.

۵٫      حداکثر زمان هر اثر می‌بایست ۲۰دقیقه باشد.

۶٫   با توجه به اهداف دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و تأکید بر تربیت نسل نوجوان و جوان باید نمایشنامه‌ها به گونه‌ای نگارش شوند که توسط نوجوانان و جوانان قابل اجرا باشند.

۷٫      طرح‌ها و در نهایت متون ارسالی نباید قبلاً در هیچ جشنواره‌ای شرکت کرده و یا به چاپ رسیده باشند.

۸٫   طرح‌ها و متون مورد نظر در فرمت PDF طبق گاهشمار باید به نشانی الکترونیکی  mosque.office@Gmail.com و یا از طریق پیام‌رسان واتساپ به شماره ۰۹۱۰۸۰۶۲۹۳۷ ارسال شود.

×  محورهای موضوعی این جشنواره به شرح زیر است:

۱٫      سرگذشت مسجد:  نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، محله و جامعه و همچنین تربیت نامداران و نام‌آوران عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی

۲٫      جهاد تبیین در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سرفصل‌های هفتگانه توصیه شده از سوی مقام معظم رهبری (علم و پژوهش؛ معنویت و اخلاق؛ اقتصاد؛ عدالت و مبارزه با فساد؛ استقلال و آزادی؛ عزت ملی؛ روابط خارجی و مرزبندی با دشمن؛ سبک زندگی اسلامی-ایرانی)

۳٫   اقتباس از قصص قرآنی؛ داستان‌های پیامبران و ائمه اطهار؛ کتاب‌های داستان، رمان، خاطرات و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

۴٫      مناسبت‌های‌مذهبی؛ ملی و انقلابی

۵٫      نقش مسجد محله و خانواده در گسترش فرهنگ ایثارو شهادت

تبصره: آثاری در اولویت خواهند بود که مبتنی بر زیست‌بوم نویسنده اثر بوده، از طنز فاخر بهره برده و قابلیت به کارگیری مشارکت تماشاگران را داشته باشند.

بخش ویژه: نمایشنامه هایی با محوریت سیره عملی و منش اخلاقی امام رضا علیه السلام در اولویت خواهد بود .

تلفن‌های تماس با دبیرخانه: ۹۱۰۸۸۵۷۲-۹۱۰۸۸۸۴۱۸-۰۲۱

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • ZUBTCOrdSiImfzn ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
    pAerPFWJZtEqUy
  • EMGtBSUKOf ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
    zPWOwgkXKaJbedjf