گزارش تصویری| بازدید رایزن مطبوعاتی و فرهنگی سفارت پاکستان از حوزه هنری

02:000

خانم «عنبرین گل‌شاهد» رایزن مطبوعاتی، فرهنگی، آموزشی و گردشگری سفارت پاکستان صبح امروز دوشنبه ۵ دی‌ماه با حضور در حوزه هنری از آثار نگارگری‌های نمایشگاه «توحید» دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رایزن مطبوعاتی، فرهنگی، آموزشی و گردشگری سفارت پاکستان از ۳۵ تابلوی نگارگری امیرحسین آقامیری که اکثر آنها تفسیری از آیات قرآن است با هدف انتقال مفاهیم ارزشی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نمایش گذاشته‌اند دیدن کرد.

وی در این بازدید ضمن دیدار با امیرحسین آقامیری خالق این آثار به قرابت فرهنگی ایران با پاکستان در هنر نگارگری اشاره کرد و افزود: ایده و موضوع آثار نمایشگاه «توحید» می‌تواند الهام بخش ما برای ارائه این مفاهیم در پاستان برای گروه سنی کودک و نوجوان باشد و هم‌افزایی‌های فرهنگی با حوزه هنری انقلاب اسلامی را آغاز کند.

گل‌شاهد در ادامه این بازدید از دو مجسمه‌ای که روز گذشته در نمایشگاهی با عنوان «سروهای ایرانی» رونمایی شدند نیز دیدن کرد. داستان شهدای غواص در این این دو اثر که یکی مجسمه «غواص» اثر حسین عصمتی و دیگری مجسمه «دیده‌بان» اثر مینا صدری است، بسیار برای این رایزن فرهنگی جذاب و جالب توجه بود.

وی با دیدن دست‌های بسته غواص و شنیدن شرح شهادت غواصان لشکر ۴۱ ثارلله در عملیات کربلای ۴ به عنوان یکی از رویدادهای هشت سال دفاع مقدس بسیار متاثر شد. گل‌شاهد معقد است که هنر توان بسیار بالایی در درک درست حقیقت دارد از سوی مخاطب دارد که با دیدن این مجسمه، حقیقت و عمق فاجعه را فهمیده است.

رایزن مطبوعاتی، فرهنگی، آموزشی و گردشگری سفارت پاکستان در ادامه به کافه کتاب سوره مهر رفت و بازدیدی از آثار منتشر شده انتشارت سوره مهر و نشرهای زیر مجموعه آن کرد.

عکس: رضا ذاکری

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند