«گذر و درنگ» مهمان خطه خوزستان می‌‎شود

01:260

کارگاه آموزشی «گذر و درنگ» که گذری بر معماری خانه و تزئینات آجری شهر دزفول و بازخوانی آن در معماری معاصر است به همت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری از ۱۱ بهمن ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه آموزشی «گذر و درنگ» که در واقع سفری علمی-آموزشی برای بازدید و آموزش هنرجویان و علاقمندان به هنر اصیل ایرانی- اسلامی محسوب می‌شود، این بار همراهان خود را از ۱۱ تا ۱۶ بهمن ماه به بازدید آثار معماری دورهای عیلامی تا دوره معاصر در شهرهای دزفول، شوش و شوشتر خواهد برد و در کنار آن آموزش‌های ویژه‌ای درباره هنرهای به کاررفته در این آثار به علاقه‌مندان ارائه خواهد کرد.

کارگاه‌های این رویداد شامل تاریخ جهانی آجر با حضور مائده کلانتری، کتیبه خوانی مسجد جامع شوشتر با حضور علی محمد چهارمحالی، گذری بر معماری خانه و تزئینات آجری شهر دزفول با حضور احمد صراف‌زاده و خوون چینی(نوعی آجرکاری تزئینی برجسته) با حضور مهدی شیربتی خواهد بود.

همچنین در کنار بازدید از آثار معماری و تاریخی این خطه، برنامه‌های ویژه‌ای شامل موسیقی شوشتری و شاهنامه‌خوانی و آشنایی با آداب، فرهنگ و رسوم دزفول و شوشتر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات و شرکت در این رویداد با شماره ۶۶۴۸۴۰۰۶ تماس بگیرند و یا به سایت مرکز معماری اسلامی به نشانی irac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند