به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور؛
کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی «حرف آخر عشق» در اهواز برگزار شد

02:000

اختتامیه کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی «حرف آخر عشق» با حضور هنرمندان برجسته ادبیات و خوشنویسی در اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اختتامیه کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی «حرف آخر عشق» با حضور هنرمندان برجسته ادبیات و خوشنویسی  در اهواز برگزار شد.

این کارگاه  خوشنویسی  از ۱۱ تا ۱۳ آبان در اهواز و با حضور استاد رضا زدوار و به همت حوزه هنری خوزستان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

محمد شهباز  گهروئی در حاشیه برگزاری این کارگاه خوشنویسی اظهار کرد: ما برای خودمان چشم‌انداز تعریف کردیم و بنا داریم المان و آیتم‌های پیشرفت و نگاه‌های خاص برای این موضوع در نظر بگیریم که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه ما کاری که انجام می‌دهیم این است که قالب‌های هنری  را کنارسوژه‌هایی بیاوریم که هم هنرها و هم هنرمندان بیشتر شناخته شوند افزود: خوزستان می‌تواند مهد شعر و خوشنویسی باشد و باید روی این موضوع اشاره کرد.

در این محفل همچنین فردین کوراوند، وحید کیانی، محدثه الماسی، بهنوش بستاک کاظمی، مصطفی اسماعیلی شعرخوانی کردند

دکتر قیصر امین‌پور از زمره شاعرانی بود که از همان آغاز فعالیت‌های حوزه هنری به جمع گروه شعر این حوزه پیوست و همگام با سایر شاعران حوزه هنری درشب‌های شعر برگزار شده به شعرخوانی پرداخت.

او عضو شورای شعر و ادبیات حوزه بود و در تشکیل جلسات شعرخوانی و نقد و بررسی شعر و تشویق و ترغیب شاعران جوان انقلاب نقش مؤثر و ارزنده‌ای داشت. وی به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اشتغال داشت.

از دیگر آثار قیصر امین‌پور، می‌توان به مجموعه شعر «آینه‌های ناگهان»، «گزینه اشعار»، مجموعه شعر «گل‌ها همه آفتابگردان‌اند» و «دستور زبان عشق» اشاره کرد. «دستور زبان عشق» آخرین دفتر شعر قیصر امین پور در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

قيصر امين‌پور متولد شهرستان گتوند در هشت آبان سال ۱۳۸۶ درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند