با حضور رئیس حوزه هنری؛
کارگاه ملی «برای ایران» در اصفهان آغاز به کار کرد

02:000

کارگاه ملی طراحی اکران شهری و پوستر «برای ایران» افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آیین افتتاحیه کارگاه سه روزه ملی طراحی، اکران شهری و پوستر با دستمایه گرافیک و کارتون «برای ایران» چهارشنبه ۱۸ آبان ماه با حضور بیش از ۱۵۰ هنرمند از بیش از یازده استان کشور در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان برگزار شد.

در این مراسم بسیاری از مسئولان فرهنگی و هنری کشور از جمله محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری کشور و هنرمندان پیشکسوت حوزه طراحی و گرافیک حضور داشتند.

احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان در این مراسم در سخنرانی خود ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان، حضور هسته‌های هنری مردمی گرافیست کشور در رویداد برای ایران را اتفاقی ویژه دانست.

وی همچنین با اشاره به این رویداد بی سابقه هنری در زمینه گرافیک در کشورخاطرنشان کرد: حوزه هنری استان اصفهان برای نخستین بار در دهه هشتاد خانه گرافیک خود را افتتاح کرد که سالها محل آمد و شد هنرمندان این رشته بوده است و اکنون با توجه به رسالت خود با دعوت از طراحان و گرافیست‌ها و تصویرگران سراسر کشور اتفاق فرخنده ای را در تولید پوسترها و آثار گرافیکی انقلابی رقم زده است.

در ادامه این مراسم مسعود نجابتی، استاد پیشکسوت گرافیک نیز درباره روند کار کارگاه توضیح داد و گفت: در ابتدای کارگاه به جای طرح درس، تصمیم گرفته شد تا برای اینکه به برخی شبهات پاسخ داده شود، از افراد مطلع دعوت شده تا درباره اتفاقات اخیر صحبت‌هایی صورت گیرد و سپس هنرمندان در طی روند برگزاری به طراحی و کار خواهند پرداخت.

گفتنی است، کارگاه ملی «برای ایران» با موضوعات  (ایران در آستانه فردا، آشوب، علیه پیشرفت، دیکتاتورهای خیابانی، زن، بردگی، غربگرایی، چادرهای افراشته) است و با حضور اساتید بنام کشوری همچون مسعود نجابتی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و محمدرضا دوست‌محمدی تا روز جمعه در حوزه هنری اصفهان ادامه دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند