کارگاه طراحی پوستر و کارتون در اراک برگزار شد

02:360

کارگاه طراحی پوستر و کارتون با عنوان «ایستاده چو کوه با شکوه» در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به همت حوزه هنری و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی کارگاه طراحی پوستر و کارتون با موضوعات همبستگی ملی، ایران جان، امنیت، سواد رسانه  و هویت ملی در اراک برگزار شد.

رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان مرکزی درباره کارگاه طراحی پوستر و کارتون اظهار داشت: در این کارگاه هنری یکروزه که در روز چهارشنبه ۲۵آبان ماه با عنوان «ایستاده چو کوه با شکوه» برگزار شد، حدود ۴۰ هنرمند استان با موضوعات ذکر شده به خلق آثار تجسمی پرداختند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سه طیف هنرمندان هنرستان های اراک، دانشجویان و هنرمندان حرفه ای هنرهای تجسمی حضور داشتند، افزود: آثار تولیدی در نهایت توسط آقایان استاد احسان مرادی و یاسر عبدی مورد داوری قرار گرفت و در اختتامیه که شامگاه چهارشنبه با حضور هنرمندان و همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل حوزه هنری برگزار شد، برگزیدگان مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است پس از بررسی آثار سه هنرمند مورد تقدیر قرار گرفتند و سه هنرمند دیگر نیز رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

سینا دلشادی: به کار گرفتن هنر در راه رضای خدا به منزله ی شکر نعمت خواهد بود

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه کارگاه یکروزه تجسمی «ایستاده چو کوه با شکوه» در حوزه هنری استان مرکزی سینا دلشادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ایراد سخنرانی پرداخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از حضور هنرمندان با اشاره به آیه شریفه «لَئِن شَکَـرتُم لَاَزیدَنَّکُم» (شکر کنید، خدا نعمت را افزایش می دهد) اظهار داشت: قدردانی از نعمات خداوندی موجب وسعت پیدا کردن وجود و درون انسان خواهد بود و علاوه بر تبدیل شدن شخص به عالم هستی به افزایش گنجایش انسان نیز خواهد انجامید و شکر به معنای واقعی وجود انسان را افزایش خواهد داد.

وی در ادامه افزود: بدون تردید یکی از نعماتی که خدای متعال به انسان عطا کرده است نعمت هنر میباشد و قدردانی از این نعمت خدادادی بدون هیچ تردیدی شکر بر این نعمت است که شکر نعمت در هنر این است که این نعمت و ودیعه را در راه رضای خدا  به کار بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار داشت: از حضور همه شما عزیزان تشکر میکنم که با غیرت و حمیت هنری و بصیرت دینی خود با حضور در این برنامه،  وقت شناس وزمان شناس بودن خویش را به عنوان هنرمندان استان نشان دادید امید است که این فعالیت امروز شما هنرمندان ظرف وجودی شما را گسترده تر کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند