پویش نقاشی «همکلاسی شهیدم» در بیرجند برگزار شد

01:260

پویش نقاشی «همکلاسی شهیدم» به مناسبت بزرگداشت شهادت سه دانش‌آموز در واقعه تروریستی حرم شاهچراغ شیراز در بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پویش نقاشی همگانی با عنوان «همکلاسی شهیدم» به مناسبت بزرگداشت شهادت سه دانش‌آموز در واقعه تروریستی حرم شاهچراغ شیراز به همت حوزه هنری خراسان جنوبی و با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در هنرستان سهام خیام بیرجند برگزار شد.

مجید کریمیان رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران ضمن اعلام انزجار از اقدام تروریستی حرم شاهچراغ و به شهادت رساندن کودکان و دانش آموزان، اظهار کرد: مظلومیت شهدای مدافع امنیت در اتفاقات اخیر و شهادت تعدادی از دانش‌آموزان با اقدام تروریستی کور دشمنان در شیراز، آحاد ملت ایران را بیش از گذشته به هم پیوند می‌دهد.

وی تأکید کرد: این حادثه فجیع همبستگی فرزندان ملت ایران برای مقابله با توطئه‌های دشمنان ایران را بیشتر خواهد کرد.

کریمیان در ادامه افزود: در مقطع حساس کنونی، تولید آثار هنری در حمایت از شهدای مظلوم شاهچراغ و محکوم کردن اقدام کوردلانه دشمن می‌تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشد.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اقدام خودجوش دانش‌آموزی با تولید آثار گرافیکی، نقاشی و محتواهای هنری برای محکومیت جنایت وحشیانه دشمن، بیان کرد: برترین آثار پویش نقاشی «همکلاسی شهیدم» در قالب نمایشگاه میدانی همزمان با روز راهپیمایی ۱۳ آبان در معرض دید عموم قرار گرفت  و برترین‌های این پویش همگانی با رای هیات داوران تجلیل می شوند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند