همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار دلها؛
نمایشگاه آثار تجسمی با موضوع «حاج قاسم» در سنندج افتتاح شد

02:000

به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی، با همکاری و مشارکت حوزه هنری استان کردستان، سازمان بسیج هنرمندان و کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نمایشگاه تجسمی با موضوع این شهید سرافراز در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عباس داودنیا مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در آیین افتتاح این نمایشگاه که دوشنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۱ در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان از جمله فرماندار سنندج و رئیس حوزه هنری کردستان برگزار شد، گفت: این نمایشگاه حاصل حضور جمعی از هنرمندان استان در رشته های مختلف هنرهای تجسمی در یک رویداد خلق آثار هنری با موضوع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که در آن آثاری در رشته های نقاشی، طراحی، نقاشیخط، کولاژ و کاریکاتور خلق و پس از بررسی و انتخاب آثار برتر در قالب این نمایشگاه در معرض نمایش علاقه مندان قرار گرفته است.

وی با تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت ادارات فرهنگی علی الخصوص حوزه هنری استان کردستان در برگزاری این رویداد مهم هنری تصریح کرد: در این نمایشگاه که به مدت یک هفته و به مناسبت ایام دهه مقاومت برپا خواهد بود درمجموع ۴۰ اثر در رشته های عنوان شده به نمایش گذاشته شده است.

درآیین افتتاح این نمایشگاه امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز در گفتگویی با گرامیداشت یاد وخاطره شهید سرافراز جهان اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: مردم به خوبی قدردان تلاش ها و رشادت های این فرزند برومند و مجاهد خستگی ناپذیر در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس هستند و برپایی برنامه ها و مراسم مختلف با نام این شهید والامقام عمق دوستی و محبت مردم را به تصویر در می آورد.

وی در خصوص برنامه های حوزه هنری در این ایام گفت: اکران رایگان مستند «ردی ازیک مرد» در سینمای های استان، دیدار با خانواده شهدا، مشارکت در رویداد هنری خلق آثار تجسمی، توزیع بسته فرهنگی، برپایی نمایشگاه هنری در گالری مهر بیجار ازجمله این برنامه ها است.

نمایشگاه تجسمی با موضوع «حاج قاسم» در ایام برگزاری از دوشنبه تا پایان دهه مقاومت همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه مندان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند