«مشق مادر» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

01:390

همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، اولین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایران با کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا (س) و آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن از سوی حوزه هنری در کافه گالری هنر شهرکرد برگزار شد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: این مراسم نخستین رویداد اختصاصی خوشنویسی ویژه بانوان است که از سوی حوزه هنری هم زمان با میلاد حضرت زهرا(س) در سراسر کشور برگزار می شود .

احسان قائدی افزود: انجمن خوشنویسان ایران همراهی و همکاری خوبی در برگزاری این رخداد داشت و در صدد هستیم با همکاری انجمن خوشنویسان و حمایت های حوزه هنری مرکز بتوانیم این رخداد فرهنگی هنری را هر ساله برگزار کنیم.

قائدی اظهار داشت: بیش از ۲۰ نفر از بانوان خوشنویس استان در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت داشتند و آثار خود را در موضوعات کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا (س)، آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن تولید کردند.

به گفته وی این جشنواره به همت حوزه هنری استان قزوین و حوزه هنری کشور برگزار می شود و  آثار تولیدی بانوان استان از سوی حوزه هنری استان کد گذاری شده و جهت رقابت کشوری و داوری نهایی به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهد شد.

قائدی افزود: داروی این رویداد ملی برعهده ۶  نفر از اساتید برجسته ملی خوشنویسی ایران زمین است و آثار برتر این جشنواره در هفته اول بهمن ماه در اختتامیه جشنواره «مشق مادر» معرفی خواهند شد.

وی یاد آور شد در آیین اختتامیه  این جشنواره به ۱۵ هنرمند برتر جایزه ۵۰ میلیون ریالی و به ۱۰۰ هنرمند منتخب جایزه نقدی پنج میلیون ریالی اهدا می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند