مسعود نجابتی تاکید کرد:
لزوم تبیین جریان‌های سیاسی برای هنرمندان جوان

01:580

مدیرمسئول کانون هنر شیعی با تاکید بر لزوم تبیین جریان‌های سیاسی برای هنرمندان جوان گفت: باید برای اهل هنر و نخبگان هنری، جریان‌های سیاسی به درستی تببین شود زیرا جامعه جوان هنری ما نسبت به این موضوعات آگاهی لازم را ندارند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان قم، مسعود نجابتی عصر شنبه ۲ دی ماه در حاشیه نخستین نشست از سلسله نشست‌های جریان شناسی سیاسی هنری  با عنوان «شارلی ابدو از تاسیس تاکنون» که در سالن زائر مجتمع آموزشی هدایت برگزار شد، به اهمیت تبیین جریان‌های سیاسی در شرایط کنونی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز جامعه بیش از هر چیزی نیاز به آگاهی و شناخت مسائل روز با عینک تحلیل و بررسی دارد.

وی برگزاری نشست «شارلی ابدو از تاسیس تاکنون» را نخستین برنامه از سلسه نشست‌های جریان شناسی سیاسی هنری اعلام کرد و افزود: در تلاش هستیم برای جریان‌های مختلف سیاسی و هنری سلسله نشست‌هایی را برای آگاهی بیشتر برگزار کنیم و امروز گام نخست این هدف بزرگ اجرایی شد.

مدیر کانون هنر شیعی تصریح کرد: باید برای اهل هنر و نخبگان، جریان‌های سیاسی به درستی تببین شود، امروز این جریانی که به واسطه نشریه شارلی ابدو بر سر زبان‌ها افتاده باید به درستی جریان‌شناسی شود زیرا بسیاری از افراد از پیشینه این نشریه و چند و چون این جریان آگاهی ندارند.

وی ادامه داد: لازم داشتیم عیار این نشریه و جریان‌های سیاسی پشت پرده نشریه شارلی ابدو را برای جوانان و هنرمندان روشن کنیم که استاد شجاعی طباطبایی رئیس مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری این روشنگری را انجام داد و مشخص شد جامعه جوان هنری ما نسبت به این موضوع آگاه نبود.

استاد نجابتی در پایان تاکید کرد: در تلاش هستیم قدم‌های بعدی را نیز با کمک حوزه هنری در قم برداریم و اساتید مختلفی برای برنامه‌های آینده دعوت خواهند شد و به صورت کامل موضوعات و نحو برگزاری آن به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند