کارشناس مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری فارس خبر داد؛
سیمای سردار دلها در نقش حبیب

02:210

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان فارس از برگزاری مجموعه برنامه های نقش حبیب در قالب کاروان روایت حبیب در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیرحسین عبادیان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: نقش حبیب شامل مجموعه برنامه‌های تجسمی و از جمله مهمترین بخش‌های کاروان روایت حبیب است.

وی افزود: در این قالب نمایشگاه نقش حبیب شامل بیش از یکصد اثر تجسمی از هنرمندان توانمند کشوری از ۵ تا ۷ دی ماه در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ علیه السلام و در جوار مشهد شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر در شبستان امام خمینی «ره» برپا خواهد شد.

کارشناس مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: از جمله دیگر بخش‌های این کاروان برگزاری کارگاه نقاشیخط در روز ۵ دی ماه است که با حضور سعید نقاشیان از نام آوران ملی این عرصه و با حضور اساتید و هنرمندان توانمند استان در جوار این نگارخانه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همه رویدادها کمک به توانمندسازی هنری هنرمندان فارس برای ما در اولویت قرار دارد لذا در این برنامه نیز این امکان فراهم شده تا هنرجویان و علاقه مندان بتوانند در کنار اساتید نقاشیخط کسب تجربه کنند.

عبادیان اضافه کرد: علاقه مندان و متقاضیان شرکت در این رویداد می توانند تا تاریخ ۳ دی ماه حداکثر ۳ نمونه از اثار خویش را از طریق پایگاه اینترنتی www.rahavin.com ارسال و برای شرکت در این رویداد ثبت نام کنند.

کارشناس مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان فارس افزود: این آثار بررسی خواهند شد و در نهایت تعدادی جهت حضور در کارگاه انتخاب خواهند شد که با آنان تماس گرفته خواهد شد، لذا امیدواریم این پروسه بتواند نیاز آموزشی هنرجویان پویا و نوجو را پاسخی شایسته دهد.

وی در پایان اظهار داشت: در کنار هنرمندان حرفه ای روزهای ۵ و ۷ دی ماه برای کودکان نیز ایستگاه نقاشی کودک با همراهی معاونت فرهنگی حرم مطهر برپا خواهد شد تا این عزیزان نیز از این رویداد معنوی و هنری بی بهره نمانند.

شایان ذکر است دومین رویداد ملی کاروان هنری «روایت حبیب» همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام ا… علیها و در آستانه سومین سالگرد عروج جاودانه سردار دلها در شهر شیراز و استان فارس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند