به مناسبت هفته مازندران انجام شد؛
رونمایی از اثر مکتوب «قافله قلم» در گرامیداشت سید شهیدان اهل قلم

01:160

«قافله قلم» کاری از هنرمندان خوشنویسی و تذهیب استان مازندران با یاد سید شهیدان اهل قلم، در حوزه هنری استان مازندران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت گرامیداشت هفته مازندران و در راستای ترویج فرهنگ و هنر انقلاب، کتاب «قافله قلم» با حضور جمعی از مسئولان استانی، اساتید و هنرمندان برجسته خوشنویسی و نگارگری در این مرکز رونمایی شد.

به گفته معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران این اثر، گزیده‌ای از بیانات ارزشمند مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم است که با موضوع هنر، از بین سخنان این شهید عالی‌مقام استخراج شده است.

علیرضا پاک‌بین تصریح کرد: قافله قلم به همت جمعی از هنرمندان خوشنویسی، نگارگری و تذهیب در قالب ۶۰ اثر فاخر هنری طی سه سال تولید شده است.

وی با اشاره به نمایش این آثار در نمایشگاه‌های مختلف استان‌های تهران و مازندران، افزود: تصمیم بر این شد تا کتاب به دو زبان عربی و انگلیسی چاپ و منتشر شود که این مهم نیز محقق شده است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران گفت: قافله قلم توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است و ترجمه‌های عربی و انگلیسی آن را نیز به ترتیب خانم‌ها مژده پاک‌سرشت و لیلا تقوی انجام داده‌اند.

مراسم رونمایی از کتاب «قافله قلم» همزمان با افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «سپیده سلوک» متشکل از ۱۸ اثر هنری برگرفته از اشعار علامه حسن‌زاده آملی رحمة الله علیه صورت گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند