نمایشگاه «کآرام جانم می‌رود» افتتاح شد
روایت تصویری عکاسان از تشییع پیکر سردار دل‌ها

02:110

نمایشگاه عکس «کآرام جانم می‌رود» که شامل ۶۵عکس از مراسم تشییع پیکر پاک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است، در حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه عکس «کآرام جانم می‌رود» که شامل ۶۵ عکس از ۳۷ عکاس حاضر در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در شهرهای کربلا، اهواز، تهران، قم و کرمان است، به همت خانه عکاسان ایران در گالری شماره ۱ حوزه هنری برگزار شد.

احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران با بیان اینکه «کآرام جانم می‌رود» نمایشگاهی در رسای سوگ حاج قاسم سلیمانی است گفت: از آنجا که دوسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط برگزاری نمایشگاه وجود نداشت، در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تلاش کردیم آثار عکاسان را گردآوری کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۶۵ عکس با ابعاد ۱۰۰×۷۰ در کنار دو عکس بزرگ دیواری به نمایش در آمده اظهار کرد: تمامی عکس‌ها از تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی است و هر فردی که در آن روزها حضور داشته و حال و هوای این مراسم را درک کرده، باور خواهد داشت که این عکس‌ها یک قطره از عشق و خروشی است که در مردم شاهد بودیم.

مدیر خانه عکاسان ایران با تشریح احساسات مردم که در زمان تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی از سوی عکاسان ثبت شده به عنوان این نمایشگاه عکس اشاره کرد و افزود: هراتفاقی که می‌افتد، ما با حسی مواجه می‌شویم و آنچه طی چند سال به صورت مشترک از زبان مردم شنیده شده، آرامش وصف نشدنی بود که از حضور حاج قاسم در ایران و منطقه حاصل شد. به عبارتی دیگر حاج قاسم، پناه مظلومان جهان بود و «کارام جانم می‌رود» حس از دست دادن تکیه‌گاه را بیان می‌کند.

در  نمایشگاه «کآرام جانم می‌رود»، عکس‌هایی از مجید حجتی، محمد مهدی ورال، اسحاق آقایی، مهدی ایمانی، ناصر جعفری، محمد ترک زاده، حامد خلیلی، علی سوته، مهران عشقی، جابر غلامی، جعفر کبوتری، حبیبه لطف زاده، آرمان رنجبریان، سید محمد آل رسول، محمد آهنگر، احمد بلباسی، وحید بیات، بابک جدی، احسان جزینی، روح الله جوانی، امیر خلوصی، هادی دهقانپور، تهمینه رحمانی، سامان رمضانپور، مصطفی رودکی، مرتضی صالحی، مهدی طاهری، حمید عابدی، عباس عاشوری، حسین کام شاد، عرفان کوچاری، محمدجواد مشهدی، سید جواد میرحسینی، هادی هیربدوش، سیده ریحانه یامی، صادق ذباح و حسین حاجیلری به نمایش گذاشته شده است. علاقه‌مندان به بازدید از این آثار می‌توانند از ۱۴ دی ماه تا ۵ بهمن ماه (به جز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها) هر روز از ساعت ۹ تا ۱۸ به حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند