طیبه امیرخانی دهکردی بانوی خوشنویس چهارمحال و بختیاری:
خوشنویسی جایگاه خاصی بین مردم شیعه و ایران دارد

02:000

طیبه امیرخانی دهکردی بانوی خوشنویس چهارمحال و بختیاری شرکت کننده در اولین جشنواره «مشق مادر» گفت: خوشنویسی جایگاه خاصی بین مردم شیعه و ایران دارد این هنر دارای آرامش خاصی است و وقتی این هنر با اسم زیبای حضرت فاطمه زهرا (س) نیز عجین شود و اثر خوشنویسی درباره این بانوی عزیز باشد اثر هنری تاثیر بیشتری بر مخاطب خواهد داشت.

امیرخانی دهکردی در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری افزود: جایگاه حضرت زهرا بین تمام زنان ایرانی بسیار بالا است و جشنواره مشق مادر می تواند از نگاه هنر این جایگاه ویژه را به نمایش بگذارد جشنواره مشق مادر بسیار به موقع و در زمان خوبی برگزار شده  و امیدوارم هر ساله این جشنواره در ایران برگزار شود.

وی یاد آور شد: متاسفانه اکنون امکانات مناسبی برای فعالیت های هنری بانوان در استان نیست و اکنون بیش از ۷۰ بانوی مقطع ممتاز خوشنویسی در استان فعالیت می کند ولی متاسفانه شرایط برای این بانوان هنرمند برای تولید اثر و برپایی نمایشگاه مناسب نیست.

این بانوی هنرمند خطاب یه مسئولین استانی و کشوری گفت: یکی از خواسته های ما به عنوان خوشنویس این است که شرایط مناسب جهت تولیدات هنری وجود داشته باشد اگر مسئولین بتوانند مکانی مناسب جهت انجمن خوشنویسان تهیه کنند که بانوان بتواند به تولید آثار مشغول باشند بسیار خوب است متاسفانه اکنون انجمن خوشنویسان استان مکانی مناسب در اختیار ندارد و این فقط به دست مسئولین قابل رفع است.

این هنرمند خوشنویس درباره تداخل هنرمند بودن با وظایف مادری اظهار داشت: هنر تکمیل کنند وظایف مادری است و وقتی مادر هنرمند باشد و اهمیت به هنر بدهد می تواند در تشویق فرزندان خود برای هنرمند بودن و پرورش و تربیت صحیح فرزند موفق تر باشد.

طیبه امیرخانی دهکردی بانوی خوشنویس چهارمحال و بختیاری از کودکی به هنر خوشنویس پرداخته و اکنون رتبه فوق ممتاز در این هنر را دارد برپای نمایشگاه های بسیار خوشنویسی و دریافت جوایز بسیار از جشنواره های مختلف از جمله فعالیت های هنری این بانوی هنرمند است.

گفتنی است اولین جشنواره «مشق مادر» همزمان با سراسر کشور از سوی حوزه هنری با حضور بیش از ۲۰ هنرمند بانوی خوشنویس استان در کافه گالری هنر شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند