فروزانفر:
حبیب الله صادقی از پیش قراولان هنر متعهد بود

02:000

معاون هنری حوزه هنری در جلسه اکران مستند پرتره «هنرمند واحد ۵» گفت: حبیب الله صادقی از پیش قراولان هنر متعهد بود که در بیان نوع نگاهش هیچگاه لکنت نداشت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری در جلسه اکران مستند پرتره «هنرمند واحد ۵» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی گفت: حبیب الله صادقی از پیش قراولان هنر متعهد بود و در بیان نوع نگاه و آنچه فکر می‌کرد هیچگاه لکنت نداشت.

وی افزود: این هنرمند فقید در بیان آثار هنری خود صریح الهجه بود و در عین اینکه از عالی‌ترین سطح هنری برخوردار بود و با بهترین تکنیک‌های هنری آشنا بود، باعالی‌ترین شیوه هنر خود را عرضه می‌کرد.

فروزانفر اظهار کرد: حبیب الله صادقی را بیشتر با هنر نقاشی و هنرتجسمی شناختیم؛ در حالی‌که وی در شاخه‌های مختلف هنری چون شعر، موسیقی و طراحی صحنه تسلط و حرف برای گفتن داشت.

معاون هنری حوزه هنری افزود: همه ویژگی‌ها و توانایی‌های حبیب الله صادقی نشان از یک شخصیت هنری برجسته است که باعث می‌شود هیچ‌یک از اهالی هنر نتوانند نسبت به وی و هنرش بی‌تفاوت باشند.

وی تاکید کرد: حبیب الله صادقی نسبت به اتفاقات پیرامونی خود واکنش نشان می‌داد و فرزند زمانه خود بود. آثار سال ۵۹ حبیب الله صادقی با تولیدات هنری وی در دهه ۷۰ کاملا متفاوت است و همین امر نشان می‌دهد که وی نسبت به اتفاقات پیرامون خود واکنش لحظه‌ای و صریح داشته است.

فروزانفر با بیان اینکه برجسته‌ترین آثار حبیب الله صادقی را می‌توان آثار دوران انقلاب اسلامی وی دانست، بیان کرد: حوزه هنری یکی از مجموعه‌هایی است که خود را متعلق به حبیب الله صادقی می‌داند و حبیب الله صادقی را متعلق به خود می‌داند.

وی ادامه داد: به لطف خداوند مجموعه‌های مختلفی این حس تعلق را بین خود و این شخصبت برجسته قائل هستند و در این میان حوزه هنری افتخار می‌کند که خانه اول حبیب الله صادقی است و وی تا روز آخر با این مجموعه در ارتباط بوده است.

معاون هنری حوزه هنری با تقدیر از هنرمندانی که با موضوع حبیب الله صادقی به تولید اثر پرداخته‌اند از موسسه رسانه سلوک که مسئله محور و دغدغه‌مند به این شخصیت هنری پرداخت و مستند پرتره هنرمند واحد ۵ را ساخته است، تشکر کرد.

انتهاي پيام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند