به مناسبت روز زن؛
جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس کردستانی برگزار می‌شود

02:000

بانوان خوشنویس کردستانی، همزمان با سراسر کشور در سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) در ستایش مادران، به «مشق مادر»  می پردازند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،‌ اولین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایران با کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا(س)، آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن در رشته های نستعلیق و شکسته نستعلیق با عنوان «مشق مادر» به صورت سراسری در حوزه هنری مراکز استان‌ها برگزار می گردد.

در این جشنواره که به همت حوزه هنری استان قزوین و در مراکز استانی حوزه های هنری سراسر کشور برگزار می‌شود، پانزده جایزه نقدی ۵۰میلیون ریالی به ۱۵ هنرمند برتر و یکصد جایزه نقدی ۵میلیون ریالی به ۱۰۰ هنرمند منتخب اولین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایران تعلق می گیرد.

این رویداد هنری جمعه ۲۳ دی ماه همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به میزبانی حوزه هنری کردستان و به صورت سراسری با ۳۱ استان کشور در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.

عبارات و اشعار مورد نظر در روز بداهه نویسی در اختیار هنرمندان حاضر قرار داده خواهد شد.

آثار تولیدی پس از جمع آوری توسط حوزه هنری هر استان، مهر و موم شده و بلافاصله برای برگزاری جلسه داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهند شد.

آثار فاقد برچسب و یا ارسال شده توسط هنرمند پذیرفته نخواهد شد.

هنرمندان می توانند آثار خود را در ابعاد و تکنیک دلخواه خلق نمایند.

رنگ مرکب، رنگ کاغذ، جنس کاغذ و انتخاب دانگ قلم اختیاری است و هنرمندان باید ابزار کار خود را همراه داشته باشند و آثار دریافتی عودت داده نمی شوند.

شرکت در رویداد به منزله پذیرش قوانین جشنواره می باشد.

علاقه مندان جهت حضور در این جشنواره بداهه نویسی در استان کردستان می توانند جهت ثبت نام به صورت حضوری با مراجعه به حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین تر از بیمارستان شهید قاضی مراجعه و یا از طریق  شماره های ۳۳۲۴۳۶۲۴ و ۳۳۲۴۳۶۴۶ واحد تجسمی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند