همزمان با میلاد فرخنده حضرت زهرا(س)؛
جشنواره «مشق مادر» در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

01:090

بانوان خوشنویس چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر کشور در سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه(س) در ستایش مادران آثار خوشنویسی خود را در جشنواره «مشق مادر» ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری گفت: اولین جشنواره ملی «بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس ایران» با عنوان «مشق مادر» به همت حوزه هنری کشور به صورت سراسری همزمان با میلاد فرخنده حضرت فاطمه(س) در حوزه های هنری مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

احمد رضا باقری افزود: حوزه هنری استان نیز جمعه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۵ در کافه گالری هنر شهرکرد میزبان بانوان خوشنویس برای برگزاری این رویداد هنری است.

باقری درباره موضوع و شکل آثار خوشنویسی این جشنواره گفت: هنرمندان بانوی خوشنویس استان در رشته های نستعلیق و شکسته نستعلیق به طور بداهه‌نویسی کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا(س)، آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن را تولید خواهند کرد و آثار این بانوان گرامی از استان برای جشنواره سراسری ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره به همت حوزه هنری استان قزوین و در استان با همکاری انجمن خوشنویسان استان برگزار می شود، افزود: هنرمندان شرکت کننده در این رویداد می‌توانند آثار خود را در ابعاد و تکنیک دلخواه خلق کنند و در پایان روز ۲۳ دی ماه آثار تولیدی جمع‌آوری و توسط حوزه هنری مهر و موم شده و برای برگزاری جلسه داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهند شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی اظهار داشت: رنگ مرکب، رنگ کاغذ، جنس کاغذ و انتخاب دانگ قلم اختیاری است و هنرمند باید ابزار کار خود را همراه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، این جشنواره جمعه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۱در کافه گالری هنر واقع در  شهرکرد، میدان بسیج ساعت ۱۵ تا ۱۷  برگزار خواهد شد.

بانوان علاقه‌مندان جهت حضور در جشنواره «مشق مادر» در استان چهارمحال و بختیاری می‌توانند جهت ثبت‌نام به صورت حضوری با مراجعه به حوزه هنری استان به آدرس شهرکرد، خیابان شریعتی، کوچه ۵۲ مراجعه و یا از طریق شماره های ۳۲۲۴۵۰۸۵ و ۰۹۱۳۶۷۷۲۲۸۷ واحد تجسمی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند