همزمان با گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)؛
جشنواره بداهه نویسی «مشق مادر» در کردستان برگزار شد

02:190

با حضور ۸ بانوی خوشنویس کردستانی همزمان با میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، نخستین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایرانی با عنوان “مشق مادر” در کردستان برگزار شد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و گرامیداشت مقام شامخ مادر گفت: عصر جمعه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۱ به مناسبت میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن همزمان با سراسر کشور نخستین جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان خوشنویس ایرانی با عنوان “مشق مادر” در سنندج و بیجار برگزارشد.

امین مرادی افزود: در این جشنواره که برای نخستین بار برگزار گردیده ۸ بانوی خوشنویس کردستانی با حضور در محل های برگزاری پردیس سینمایی بهمن سنندج و حوزه هنری شهرستان بیجار از بین متون انتخاب شده توسط دبیرخانه جشنواره به صورت بداهه نویسی به خلق اثر پرداختند.

مرادی ادامه داد: این آثار در حضور خود هنرمندان بسته بندی و جهت انجام داوری به دبیرخانه این جشنواره در حوزه هنری استان قزوین ارسال گردید.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در خصوص شأن و جایگاه مقام زن از نگاه اسلام گفت: در دین مبین اسلام زنان از والاترین جایگاه برخوردارند و دو بانودر قرآن به عنوان الگوی زنان ومردان نیکوکار و مؤمن معرفی شده است.

وی استفاده ابزاری از زنان را یک ترفند و توطئه ای بزرگ عنوان کرد و ادامه داد:این نوع نگاه همان نگاه دوران جاهلیت به زنان است که باید در خصوص آن تأمل و با ژرف اندیشی مقابله کرد.

مرادی در خصوص مقام زن در اسلام گفت: مقام زن در اسلام، مقامی منحصر به فرد است، مقامی نوین، چیزی که مشابهی برای آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: با نگاهی به اصول مترقی اسلام در خصوص زن و مرد در هیچ یک از این اصول شاهد برتری مرد و زن نسبت به هم نیستیم و تمامی مواردی که برای زیست انسانی لحاظ گردیده به صورت مساوی برای زن و مرد لحاظ گردیده است.

وی تصریح کرد: امروز در جامعه ایران شاهد حضور ارزشمند زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستیم و بانوان سرزمینمان هم پای مردان در مسیر توسعه و آبادانی کشور سهیم هستند و ایفای نقش می کنند.

مرادی گفت برهمین مبنا از صدر اسلام تا کنون شاهد تکریم مقام والای بانوان و مادران بوده ایم و آثار بزرگان هنر و فرهنگ در خصوص تبیین این جایگاه مؤیدی براین موضوع است.

وی با قدردانی از هنرمندان شرکت کننده در این رویداد ملی گفت: امیدواریم با تعامل دستگاه های فرهنگی وهنری در آینده شاهد برگزاری رویدادهای این چنینی با محوریت بانوان هنرمند در سطح استان باشیم.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند