با حضور بانوان هنرمند و خطاط استان بوشهر؛
جشنواره بداهه نویسی بانوان با عنوان “مشق مادر” در استان بوشهر برگزار شد

01:130

نخستین کارگاه و جشنواره ملی بداهه نویسی بانوان با عنوان “مشق مادر” روز جمعه با حضور بانوان هنرمند و خطاط استان بوشهر در حوزه هنری این استان برگزار شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن و مادر جمعی از بانوان خوشنویس این استان برای نگارش شعرها و جملاتی در خصوص مقام الگوی زنان عالم، روز زن و مادر در حوزه هنری این استان گردهم آمدند.

امید پارسایی فرد در گفت وگو با ایرنا افزود: این برنامه به شکل همزمان در مراکز استانی حوزه هنری سراسر کشور انجام شد و در آن بانوان خوشنویس در روز متعلق به خود، به شکل بداهه به خلق اثر پرداختند.

وی ادامه داد: بانوان خطاط در این جشنواره اسامی و لقب‌های حضرت فاطمه (س)، آیه ها و شعرهایی با موضوع مقام مادر و زن در رشته های نستعلیق و شکسته نستعلیق به نگارش درآوردند.

پارسایی فرد اضافه کرد: رویداد فرهنگی هنری مشق مادر در واقع بخشی از یک جشنواره با همین عنوان است که در استان قزوین برگزار می‌شود.

وی یادآورشد: آثار تولید شده در مراکز استانی در نهایت برای شرکت در نخستین دوره جشنواره مشق مادر به دبیرخانه جشنواره در حوزه هنری قزوین ارسال خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: در جشنواره مشق مادر هفت زن خوشنویس مطرح استان شرکت کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند