محمدرضا یداللهی فارسانی، نقاش ایرانی:
توجه جهانیان به هنرهای بومی در دنیای امروز بیشتر شده است

02:580

محمدرضا یداللهی فارسانی، نقاش ایرانی و مدرس دومین کارگاه نقاشی ایرانی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: توجه جهانیان به هنرهای بومی در دنیای امروز بیشتر شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، دومین کارگاه نقاشی ایرانی با موضوع بررسی ارزش خط در نقاشی ایرانی توسط محمد رضا یداللهی فارسانی مدرس نقاشی ایرانی در استان چهارمحال وبختیاری عصر ۸ دی ماه در نگارخانه سوره شهرکرد برگزار شد.

محمد رضا یداللهی فارسانی استاد این کارگاه درباره این کارگاه یک روزه گفت: بررسی تاریخچه نقاشی ایرانی، گرایشهای مختلف نقاشی ایرانی، اصول نقاشی ایرانی و بررسی ارزش خط در نقاشی ایرانی در کنار کار عملی قلمگیری در نقاشی ایرانی موضوعات مطرح شده در این کارگاه یک روزه بوده است.

یداللهی فارسانی خط (ارزش خطی)، پرداز، نقوش ختایی و اسلیمی، طراحی ابر، طراحی منظره، نقوش فرنگی، طراحی حیوانات و طراحی انسان را عناصر مهم در نقاشی ایرانی خواند و افزود: در این کارگاه نقاشی ایرانی در مورد ارزش خط در نقاشی ایرانی توضیح کامل داده شد  و خط در نگارگری که دارای تندی و کندی هست و خود به تنهایی حجم کار  را نشان می دهد به صورت عملی آموزش داده شد.

این استاد نقاشی و نگارگری ایرانی اظهار داشت: در استان چهارمحال و بختیاری برگزاری کارگاه های آموزشی اینچنینی و حضور استاد جهانبین از نگارگران خوب ایران زمین باعث شده هنرمندان بسیار خوبی پرورش پیدا کنند و افراد زیادی به این شیوه نقاشی علاقه مند شوند.

وی ضمن اشاره به دریافت جوایز مختلف نگارگری و نقاشی ایرانی توسط هنرمندان استان در جشنواره های مختلف گفت: جشنواره هایی که با انصاف و در جهت پویایی هنر برگزار شوند بسیار مورد اهمیت اند و باعث دلگرمی و پیشرفت هر چه بیشتر هنرمندان خواهد شد.

این استاد نقاشی در مورد کمتر برگزار شدن نمایشگاه های نقاشی ایرانی در استان افزود: هر چند هنوز نگارخانه قابل قبولی از لحاظ حرفه ای در استان وجود ندارد ولی در نقاشی ایرانی دلیل کمتر نمایشگاه گذاشتن به خاطر زمان بر بودن تولید آثار می باشد.

وی خطاب به مسئولین ارشد استانی گفت: حمایت از آموزش های مختلف هنری و زمینه فراهم کردن برای برگزاری نمایشگاه های گروهی از هنر جویان و همچنین توجه و تقدیر از اساتید هنر در استان بیشترین خواسته هنرمندان تجسمی از مسئولین استان است.

کارگاه نقاشی ایرانی در دو دوره در سال ۱۴۰۱ دوره اول شهریور ۱۴۰۱ با عنوان «مبانی نقاشی ایرانی» و دوره دوم در دی ماه ۱۴۰۱ با عنوان «بررسی ارزش خط در نقاشی ایرانی» از سوی واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار شده است.

محمدرضا یداللهی فارسانی کارشناس ارشد پژوهش هنر و دارنده درجه سه هنری در گرایش تذهیب است. دریافت نشان ملی در گرایش تشعیر، رتبه اول کشوری جشنواره جوان در گرایش تشعیر، تقدیر ویژه در دو سالانه تذهیب های قرانی، تقدیر ویژه در جشنواره فجر، رتبه برتر در جشنواره هنرهای تجسمی، سابقه تدریس در دانشگاه های مختلف استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و برگزاری نمایشگاه های مختلف نقاشی ایرانی در شهرکرد، اصفهان و تهران از جمله فعالیت ها و افتخارات این هنرمند جوان استان چهارمحال و بختیاری است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند