در مسابقه ملی «مشق مادر»
بانوان خوشنویس کشور از فاطمه‌(س) نوشتند

01:010

به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) نخستین جشنواره ملی بداهه‌نویسی بانوان خوشنویس ایران با عنوان «مشق مادر» در مراکز حوزه هنری استان‌های مختلف کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این جشنواره ملی به همت حوزه هنری قزوین برگزار شد و تنها در این شهر ۶۵ بانوی خوشنویس، روز جمعه با حضور در حسینیه تاریخی امینی‌های قزوین به بداهه نویسی درباره حضرت فاطمه(س) و مقام زن پرداختند.

در این مسابقه ملی، بانوان خوشنویس از سراسر ایران با حوزه در حوزه هنري مراكز استان‌ها و کتابت اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا (س) و آیات و اشعار با موضوع مقام مادر و زن، در رشته‌های نستعلیق و شکسته‌نستعلیق به رقابت پرداختند.

آثار خلق شده از سوی بانوان خوشنویس ایران پس از جمع‌آوری در حوزه هنری مراکز استان‌های کشور، به دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری در تهران ارسال می‌شوند تا داوری شوند و در نهایت ۱۵ نفر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه برگزیده می‌شوند و از ۱۰۰ نفر از برگزیدگان هم تقدیر خواهد شد.

میرحیدر موسوی، رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین در حاشیه برگزاری این جشنواره در شهر قزوي اظهار داشت: علی‌اشرف صندوق‌آبادی (نایب‌رئیس انجمن خوشنویسان ایران)، خانم اظهارالشرکاء، احمد ابوطالبیان، علی‌اکبر پگاه، بهادر پگاه و سیدعلی فخاری داوری آثار خوشنویسی در ۲ بخش نستعلیق و شکسته‌نستعلیق را به عهده دارند.

انتهاي پيام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند