در حاشیه سفر هیئت دولت به استان یزد صورت گرفت؛
بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه نقاشی شهدا

02:000

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از نمایشگاه آثار نقاشی بانوان هنرمند یزدی با موضوع شهدا که در حوزه هنری استان یزد برپاست، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، در آستانه سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که به همراه رئیس جمهور به استان یزد سفر کرده بود در حاشیه این سفر با حضور در حوزه هنری استان از نمایشگاه آثار نقاشی بانوان هنرمند یزدی با موضوع شهدا، ایثارگران و آزادگان بازدید کرد.

وی در این دیدار ضمن گفتگو با خالقان آثار بر آموزش، تولید و انتشار آثار هنری با موضوع شهدا، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تأکید کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین در تابلو یادبود این نمایشگاه نوشت: «شهدا شمع محفل بشریتند یعنی هنوز هم پس از سال‌ها نور و عطر و روشنی و راهبری شهیدان است که راه می‌نماید، جان می‌بخشد، عشق و شور و امید تزریق می‌کند و حیات را به جامعه با همه دردها، مشکلات و ناملایمات ارزانی  می‌دارد. پاسداشت این نام‌ها و زنده‌داشت این یادها کم از شهادت ندارد».

حسام سالکی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان یزد هم در این بازدید ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر، با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه بانوان در این نهاد گفت: در سال‌های اخیر استقبال بانوان از رشته‌های تجسمی از جمله نقاشی بسیار خوب و چشمگیر بوده است و حوزه هنری نیز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در جهت ارتقاء و توانمندسازی بانوان استان در عرصه‌های هنری و ادبی تلاش می‌کند.

آثار ارائه شده در این نمایشگاه به همت فاطمه بهجت مدرس نقاشی و با همکاری نعیمه جوادیان، زهرا دهقان‌بنادکی و نعیمه حسینی با استفاده از تکنیک سیاه قلم(مداد کنته) در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر تولید شده است.

در این نمایشگاه همچنین بانوان به صورت زنده به خلق اثر پرداختند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان این بازدید با اهدای لوح تقدیر به فاطمه بهجت از تلاش‌های وی در زمینه آموزش هنر قدردانی کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور به همراه شماری از اعضای هیئت دولت در دومین مقصد از دور دوم سفرهای استانی، صبح پنجشنبه ۲۲ دی به منظور انجام سفری دو روزه وارد استان یزد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند