با حضور علی فروزانفر و سیدحسام‌الدین حسینی؛
آیین رونمایی فیلم مستند «هنرمند واحد۵» در سینماحقیقت برگزار شد

02:060

آئین رونمایی از فیلم مستند زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی با عنوان «هنرمند واحد ۵» شامگاه یکشنبه ۲۰ آذرماه در جریان شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی و معاون هنری حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در اين مراسم كه با حضور عبدالرضا سهرابی، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری، برادر، همسر و دختر زنده‌یاد حبیب الله صادقی، سیدحسام‌الدین حسینی، مدیر مرکز رسانه‌ای سلوک، احسان آقایی، مدیر سابق موزه هنرهای معاصر تهران، کامیار صادقی هنرمند نقاش، سجاد مهرگان، امیرمهدی صادقی، محسن اسلام‌زاده، سعید نجاتی و جمعی از منتقدان سینمایی و اهالی رسانه برگزار شد، فيلم مستند «هنرمند واحد ۵»‌اکران و رونمایی شد.

مستند «هنرمند واحد ۵» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و تهیه کنندگی حسین نشاطی که در بخش «خارج از مسابقه» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، در این اکران با استقبال خوب روی پرده سالن شماره ۹ پردیس سینمایی ملت رفت. این فیلم مستند روایتی از زندگی هنری و حرفه‌ای زنده یاد حبیب‌الله صادقی هنرمند نقاش است که در مردادماه ۱۴۰۱ درگذشت. این فیلم مستند با حضور نزدیک به بیست چهره مطرح هنری از جمله محمدعلی نجفی، کاظم چلیپا، حسین خسروجردی، ناصر پلنگی، مرتضی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، عبدالحمید قدیریان و … به مرور ابعاد هنری و فعالیت‌های هنرمند مطرح دهه‌های اخیر پرداخته است.

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تماشای «هنرمند واحد ۵» درباره این فیلم مستند گفت: این فیلم هم از نظر تکنیک و هم از حیث محتوا اثری قابل اعتنا و درخور شأن زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی به‌شمار می‌آید. باور من این است که هرچه برای این شخصیت وارسته و متعهد عرصه هنرهای تجسمی کشور کار کنیم، کم است و هم‌چنان جای کار وجود دارد.

سهرابی افزود: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به مشرب و اندیشه زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی نیاز دارد و لازم است حداکثر توان و اهتمام خود را برای شناساندن افکار و بسط اندیشه‌های او به کار گیریم. امیدوارم در آینده نزدیک، مستندهای بیشتری درباره زندگی و تفکر این هنرمند انقلابی ساخته شود.

وی تصریح کرد: زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی، نقاش لحظه‌های انقلاب و دفاع مقدس است و امروز جای خالی او در سنگر هنرهای تجسمی انقلاب کاملاً احساس می‌شود.

مستند «هنرمند واحد ۵» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و تهیه کنندگی حسین نشاطی که در بخش «خارج از مسابقه» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، روایتی از زندگی هنری و حرفه‌ای مرحوم حبیب‌الله صادقی هنرمند رشته نقاشی است که در مردادماه ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفت.

در این مستند، قریب به ۲۰ چهره مطرح هنری نظیر: محمدعلی نجفی، کاظم چلیپا، حسین خسروجردی، مرتضی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، عبدالحمید قدیریان، محمد حبیبی و… به مرور ابعاد و فعالیت‌های هنری گوناگون این هنرمند فقید و نام‌آشنای عرصه هنرهای تجسمی کشور می‌پردازند. فیلم مستند «هنرمند واحد ۵» محصول مرکز هنری رسانه‌ای سلوک است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند