آغاز میزبانی مازندران از کاروان «روایت حبیب»

02:0020

رییس حوزه هنری مازندران گفت: مازندران طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ آذرماه در سه شهرستان استان میزبان کاروان فرهنگی – هنری روایت حبیب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهدی معصومی گرجی با اشاره به اجرای ویژه برنامه «روایت حبیب» در مازندران، اظهار کرد: روایت حبیب یک رویداد هنری درباره یک دوست، یک فرمانده، یک قهرمان ملی و یک انسان صادق، مهربان و دلاورد مرد یعنی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

وی بیان کرد: قهرمانان ملی در همه جای دنیا از ارزش بالایی برخوردار هستند و شرح دلاورمردی ها و قهرمانی های خود را برای مردم روایت می کنند.

رییس حوزه هنری مازندران گفت: قهرمانان جبهه و جنگ در جمهوری اسلامی ایران نیز از ارزش والایی برخوردارند و ما هم وظیفه داریم به عنوان یک سازمان فرهنگی قدردان آنهایی باشیم که با عشق و اخلاص از جان خود گذشتند تا ارزش ها و آرمان های کشوری با تمدن چند هزارساله حفظ شود.

این مسئول با بیان اینکه ابعاد وجودی و زحمات شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک قهرمان ملی باید با زبان هنر روایت شود، حضور کاروان حبیب در مازندران طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ آذرماه را یک افتخار برای این استان قهرمان پرور دانست.

وی ادامه داد: این کاروان با هنرمندان طراز ملی خود به اجرای هنرهای نمایشی، تصویری، شنیداری، موسیقی، سرود، روایت، نقالی، خاطره و نقد و بررسی کتاب می پردازند و ابعاد تازه ای از حماسه و ایثار مدافعان کشور را تبیین می کنند.

معصومی گرجی، مازندران را پایگاه قهرمانان و پهلوانانی با مسلک حضرت علی علیه السلام توصیف کرد که نیازمند چنین برنامه هایی است و روایت حبیب را باید برای زیست بوم مازندران و معرفی بیشتر قهرمانان ملی و مذهبی برخاسته از این سامان داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری مازندران در پایان از دستگاههای اداری و اجرایی استان از جمله استانداری، فرمانداری‌ها و سازمان فرهنگی شهرداری‌های ساری، نکا و قائمشهر، سپاه کربلا، صدا و سیما، نیروی انتظامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و اداره کل کتابخانه های عمومی جهت همکاری در این رویداد قدردانی کرد.

شایان ذکر است، کاروان روایت حبیب با همکاری و برنامه ریزی «حوزه هنری انقلاب اسلامی» و «موسسه فرهنگی مکتب حاج قاسم» در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه هایی خواهد پرداخت که استان مازندران چهارشنبه ۱۶ آذر لغایت جمعه ۱۸ آذر میزبان این رویداد خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند